Školní kapela ŠREK

Školní folková skupina ŠREK prošla ve školním roce 2016-2017 velkou proměnou. Holky z devátých tříd odešly z kapely, aby se mohly věnovat své další budoucnosti na středních školách. Na jejich místa naskočila nová mladá krev v podobě muzikantů ze šestých tříd, jediná z loňské sestavy zůstala basistka Míša Lukášová. Ze sedmé třídy se do sestavy dostal Marcel Vacek na elektrickou kytaru. A novým šesťákům připadly tyto pozice ve skupině: Helča Tušerová a Martin Smrček zpívají, David Hoberla zpěv a ukulele, David Ventruba klávesy a Sára Kavalcová zpěv, kytara. Kapela se připravuje na tradiční soutěže jako je Brána 2017 nebo Brněnský vrabeček 2018 a nácviky písniček zatím slibují zajímavý nový projekt na úseku hudební výchovy.