Projekt Vesmírná odysea

Žáci 3. C během ledna poznávali vesmír napříč mnoha předměty. V prvouce si každý vytvořil svůj vlastní přehled sluneční soustavy (tzv. lapbook). Děti stříhaly, lepily, třídily informace i vybarvovaly.  Ve výtvarné výchově se naučily novou techniku dekorování papíru, mramorováním vznikly opravdu zajímavé vzory. Následně jsme je využili pro tvorbu vlastní planetky a společného vesmíru. V rámci hodiny slohu „astronauti“ popsali své vymyšlené planetky, někteří zvládli dokonce i kratší příběh. Vysvědčení jsme oslavili také ve vesmírném stylu.  Pochutnali jsme si na kráteru Merkuru, prstencích Saturnu i hvězdných jednohubkách. 10, 9, 8, 7, 6, 5….startujeme do nového pololetí!! Den nám zpříjemnily animované příběhy robůtka Kita, který cestuje vesmírem. Dalším úkolem projektu byla tvorba plakátku ve skupinách. Žáci vyhledávaly skutečné informace a čerpali z přinesených knih. Téma si sami zvolili takové, které je zaujalo. Nechyběly ani zdařilé ilustrace. Práci představili ostatním spolužákům. A copak bychom mohli zapomenout na raketu nebo vesmírnou loď? Vznikly úsměvné kresby raket plné dětské fantazie a přání. Mnohdy na palubě nechyběl bazén či kino, jedna raketa měla dokonce vánoční výzdobu. Některé z nich jsme umístili na velký stylizovaný raketoplán z lepenky. Vyříznuté okénko nám umožnilo, že jsme se na cestě ke hvězdám mohli vyfotit uvnitř rakety.

Děti se velmi snažily,  akci jsme si užili a téma nás nadmíru oslovilo. Každý „astronaut“ obdržel diplom za práci na vesmírném projektu a tyčinku Mars.  A na závěr za odměnu hvězdná tečka. Brzy pojedeme do planetária.

Mgr. Michaela Hradská