The kangaroo in the jacket

V pátek 13. 5. 2015 jsme se třídou 8. B měli hodinu Anglického jazyka s rodilým mluvčím Danielem Anarfim. Protože probíráme minulý čas a cizí jazyk je potřeba slyšet, porozumět a také jej umět použít, zvolila jsem jako téma hodiny příběhy z minulosti, ve kterých budeme v dalších hodinách volně pokračovat. Tuto hodinu Daniel žákům povykládal příběh o rodince z Manchesteru, která si vyjela do Austrálie, pronajala si auto a po cestě srazila klokana. Tatínek neváhal, klokana oblékl do bundy a vyfotil se s ním. Ten se však záhy probudil a odskákal i s bundou ve které byli pasy a klíče od auta. Žáci otázkami zjišťovali, jestli je příběh pravdivý a poté si ho i s textem před sebou znovu poslechli. Ve dvojicích si příběh převyprávěli tak, jako by byl jejich s možností vlastních změn. Na konci hodiny jsme si celý příběh zahráli. Hodina byla zábavná i naučná zároveň.

Mgr. Marie Vítek