OVOV – olympijský víceboj odznak všestrannosti

Dne 28.3.2022 se konalo v Ivančicích ve sportovní hale okresní kolo sportovní soutěže – OVOV (olympijský víceboj odznak všestrannosti) pod záštitou olympijského výboru ČR. Ambasadorkou pro Jihomoravský kraj je Šárka Kašpárková (mistryně světa v trojskoku), která byla osobně přítomna.

Z naší školy se zúčastnil výběr 24 žáků ze 4.B, 6.A, 6.B, 6.D, 7.A, 7.B, 7.D, 8.A, 8.B, 9.A a 9.B., kteří soutěžili v kategorii družstev (dívky + chlapci) i v kategorii jednotlivců podle ročníků narození. Disciplíny, ve kterých žáci soutěžili, byly trojskok, hod medicinbalem, přeskok přes švihadla, kliky a dribling s basketbalovým míčem.

Naši žáci soutěžili se střídavými úspěchy. Družstva skončila celkově na 6.místě. V kategorii jednotlivců jsme získali 2x1.místo (Johanka Pelikánová a Vojtěch Poláček – 2012 – 4.B), 2x2. místo (Tereza Langová – 2012 – 4.B, Dominika Ryvolová – 2009 – 7.A) a 2x3.místo (Josef Jansa – 2011 – 4.B, Laura Pařízková – 2009 – 7.B). Soutěž je postupová, takže všichni tito postupují do krajského kola.

Atmosféra byla při sportování a soutěžení příjemná a děkuji všem žákům, kteří se zúčastnili a reprezentovali naši školu.

Mgr. Věra Ševčíková