Okresní kolo atletických závodů Pohár rozhlasu

Ve dnech 4.5. a 5.5. se konalo na stadionu AC Moravská Slavia v Brně okresní kolo atletických závodů Pohár rozhlasu. Závod byl rozdělen do dvou kategorií – kategorie III. mladší žáci (6. a 7. třídy) a kategorie IV. starší žáci (8. a 9. třídy). Naši školu reprezentovalo v obou kategoriích celkem 39 žáků.

V závodě družstev získalo celkové výborné 3. místo družstvo mladších žáků ve složení Jindřich Bula, Adam Tauwinkl, Zdeněk Pelikán, Jakub Kovařík, Lukáš Budig, Daniel Vyklický, Václav Lebeda, Patrik Pírek, Jan Máša a Filip Kroulík. Družstvo děvčat se umístilo ve stejné kategorii na krásném 4. místě ve složení Gabriela Macková, Dominika Ryvolová, Kateřina Stroblová, Laura Pařízková, Anežka Nováková, Emma Moderová, Anna Poláčková, Viktorie Dutková a Ellen Maria Donátová.

V závodě družstev získalo družstvo starších žáků ve složení Lubomír Trupl, Jindřich Potůček, Ondřej Komínek, Tomáš Marčák, Aleš Pop, Lukáš Tetur, Vojtěch Strobl, Filip Doležal, Jakub Dočkal a Mykyta Chorniy celkové pěkné 5. místo a družstvo děvčat složené z Lucie Palečkové, Venduly Wesselé, Lucie Doležalové, Zuzany Wolfové, Lucie Sapíkové, Anety Skládankové, Terezy Ventrubové, Terezy Bartoňové, Anety Wolfové a Anežky Tamelové celkové 10. místo.

V individuálním hodnocení jednotlivých disciplín dosáhli nejlepších výkonů v kategorii III. – mladší žáci a žákyně:

Kateřina Stroblová – 1. místo (60 m)

Gabriela Macková, Kateřina Stroblová, Laura Pařízková, Anežka Nováková – 4. místo (štafeta 4 x 60 m)

Patrik Pírek – 1. místo (hod kriketovým míčkem)

Jindra Bula – 3. místo (skok daleký) a 5. místo (skok vysoký)