PÁTÝ ROČNÍK PROJEKTU RAJHRAD HLEDÁ SVOU SUPERSTAR PRO ROK 2023 JE MINULOSTÍ

Ve čtvrtek 25. května 2023 se v sále Restaurace Na kině uskutečnil již pátý ročník oblíbené soutěže Rajhrad hledá svou superstar. Ve třech dopoledních koncertech sledovali klání mladých zpěváků žáci ZŠ TGM v Rajhradě, v podvečer pak celý projekt doběhl do finále koncertem pro veřejnost. Úžasné výkony všech deseti finalistů nadchly posluchače na všech čtyřech koncertech a zpěváci sklidili mnohdy velké a oprávněné ovace. Diváci následně provedli svou hlavní úlohu--vhodili do příslušných volebních schránek své hlasy a tím zpečetili výsledky letošního ročníku tolik oblíbeného projektu jak u dětí, tak i u rodičů. Na základě součtu všech hlasů ze všech čtyř představení byly nakonec vyhlášeny paní zástupkyní Mgr. Dagmar Malotovou tyto konečné výsledky : Držitelem titulu V. rajhradské superstar a vítězem se stal Max Chlada z 9. ročníku, druhé místo obsadila Markéta Sadílková ze 7. ročníku a bronzovou příčku získala Aneta Skládanková z devátého ročníku. Všem vítězům gratulujeme a poděkování patří především všem, kteří v tomto projektu zastali nenahraditelnou roli a bez jejich pomoci by se soutěž jen těžko dala uspořádat : paní Dagmar Malotová, pověřená vedením školy, paní Katka Žilková, autorka všech scénářů a režisérka pořadu, pan Josef Mátl, který měl na starost perfektní ozvučení. O výzdobu pódia se postarala paní učitelka Naďa Stryková. Poděkovat musíme rovněž hlavnímu hostu večerního koncertu zpěvačce Kristýně Šebkové alias KRISTY, která přivedla svým vystoupením celý sál do varu. Poděkování patří ovšem nejvíce všem účinkujícím, kteří dlouhé měsíce / někteří dokonce roky / absolvovali desítky zkoušek a nácviků, potlačili trému a dokázali se postavit před vyprodané sály.

Jiří Stejkora