Za plotem bylo 21.6. opravdu živo

Letní slunovrat jsme oslavili v naší nově certifikované přírodní zahradě . Žáci z přírodovědného a chovatelského kroužku pod vedením p- uč. Vitulové připravili  tvarhové pomazánky s bylinkami, děvčata napekla sladké dobroty a k pití jsme mohli ochutnat mátový čaj a bezinkovou šťávu z naší produkce.  Pro děti  naši žáci připravili soutěžní stezku s přírodovědnou  tématikou , zájemci si mohli vyrobit domeček pro škvory -  pomocníky  v boji se mšicemi.  Na návštěvu přišli také dravci a sovy ze záchranné stanice Rajhrad a pan Sedláček, který stanici vede, o nich hezky vyprávěl.  Pro zájemce o přírodní zahradničení p. uč. Vitulová  uskutečnila komentovanou prohlídku. Příjemným zpestřením dne byla netradiční tombola s přírodními produkty věnované  převážně žáky  a jejich příbuznými. Velký dík všem, kteří přišli a jakkkoliv se podíleli na úspěchu celého odpoledne a večera.